Dalmierz Vortex Crossfire 1400

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 120 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 120 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 24,00 zł.


KL186-509

Producent: Vortex Optics

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 209,00 zł

Vortex Crossfire 1400 to dalmierz laserowy z optyka HD dla strzelców sportowych i myśliwych, który pozwala szybko i precyzyjnie namierzyć cel oddalony nawet o 1280 m

Vortex Crossfire 1400 to dalmierz laserowy o dużym zasięgu ponad 1200 m, przeznaczony dla osób szukających urządzenia do precyzyjnego pomiaru odległości. Crossfire 1400 ma 3 tryby pomiaru: NORMAL, FIRST, LAST, oraz dwa sposoby pomiaru odległości (LOS, HCD), które pozwalają na oddanie każdego celnego strzału w terenie o różnym nachyleniu.

Dalmierz laserowy Vortex — precyzyjny dalmierz myśliwski z dożywotnią gwarancję VIP

 

Vortex Crossfire 1400 ma kompaktową i ultra lekką konstrukcję ważącą jedynie 136 g, dzięki czemu to precyzyjne urządzenie można wygodnie przenosić na szyi lub na pasie przy użyciu sprężystego klipsa. Dalmierz ma plastikowy korpus z antypoślizgową fakturą, która zapewnia stabilny i wygodny chwyt. 

Dalmierz jest wodoodporny i może być wykorzystywany w trudnych warunkach, dzięki dokładnemu uszczelnieniu konstrukcji, co zapobiega wnikaniu wilgoci, kurzu i zanieczyszczeń.

Vortex Crossfire 1400 ma krystalicznie czysty obraz niezależnie od warunków oświetleniowych, który zawdzięcza zastosowaniu systemu optyki HD Vortex pokrytej wielowarstwowymi powłokami XR. Antyrefleksyjne powłoki naniesiono na wszystkie powierzchnie powietrze-szkło, co wpływa na wysoką transmisję światła i zapewnia jasność obrazu także przy słabym oświetleniu. Optyka HD ma wyjątkową rozdzielczość, skutecznie redukuje aberrację chromatyczną, zapewnia wierne odwzorowanie barw oraz ostrość pola widzenia do krawędzi, do krawędzi.

Soczewki chroni przed zarysowaniami i zabrudzeniem ultratwarda powłoka ArmourTek.

Wyniki pomiaru emitowane są na wyświetlaczu TOLED o zwiększonej transmisji światła, zoptymalizowanym pod kątem wykorzystania dalmierza w słabym oświetleniu. Kontrastowe czerwone podświetlenie świetnie sprawdzają się w sytuacji, kiedy chcesz dokonać pomiaru ciemnego celu. Układ optyczny o 5× powiększeniu ma szerokie pola widzenia zapewniające komfortową obserwację oraz śledzenie poruszających się obiektów.

Do największych zalet urządzenia należą potężny zasięg wynoszący ponad 1280 m (maksymalny zasięg pomiaru dla celu dobrze odbijającego wiązkę lasera) oraz niespotykaną dokładność pomiaru w zakresie 0,9 m. Obiektyw o średnicy 21 mm ma kątowe pole widzenia o wartości 7°, a minimalny dystans pomiary wynosi zaledwie 4,5 metra. 

Parametry pomiaru Vortex Crossfire 1400:

  • Maksymalny zasięg pomiaru dla obiektów dobrze odbijających wiązkę lasera: 1280 m
  • Zasięg pomiaru dla obiektów słabiej odbijających wiązkę lasera np. drzewa, skały: 867 m
  • Zasięg pomiaru dla obiektów słabo odbijających wiązkę lasera np. jeleń: 686 m

W dalmierzu zastosowano technologię kompensacji kątowej HCD (Horizontal Component Distance) umożliwiającym oddanie precyzyjnego strzału na krytycznych dystansach. Warto także podkreślić, że Vortex Vortex Crossfire 1400 ma proste i intuicyjne menu, którego opanowanie zajmuje kilka minut. Do obsługi urządzenia służą tylko 2 przyciski tj. włącznik pomiaru oraz przycisk aktywujący menu dalmierza. Pomiar wyrażany jest w 2 jednostkach tj. w metrach lub jardach.

Do zasilania urządzenia zastosowano baterię CR2, która zapewnia do 1000 pojedynczych pomiarów. Aby wydłużyć czas prac baterii, dalmierz wyłącza się automatycznie po 20 sekundach braku aktywności. Wymiana baterii jest prosta i nie wymaga narzędzi, dzięki zastosowaniu klapki wygodnie otwieranej klapki.

Kiedy poziom baterii spadnie do 25%, na wyświetlaczu pojawia się powiadomienie, które przypomina o konieczności zmiany źródła zasilania. Użytkownik może dostosować poziom podświetlania, wybierając spośród 5 poziomów jasności. 

Vortex Crossfire 1400 oferuje następujące tryby pomiaru:

NORMAL- wyświetla odległość rzeczywistego punktu celowania

FIRST- oblicza odległość od celu na pierwszym planie

LAST- wyświetla odległość do obiektu na drugim planie

HCD- tryb pomiaru odległości do celu znajdującego się na tej samej płaszczyźnie co dalmierz

LOS- tryb kompensacji kątowej do współpracy z kalkulatorem balistycznym.

Jak wykorzystać funkcje dalmierza?

 

NORMAL- dalmierz po włączeniu jest fabrycznie ustawiony w trybie NORMAL. Jest to tryb standardowy przeznaczony do większości zastosowań, zapewniający precyzyjny pomiar mocno oddalonych obiektów.

FIRST MODE- tryb przeznaczony do pomiaru mniejszych celów, które np. zwierzyny znajdującej się przed ścianą lasu, lub obiektami bardziej odbijającymi światło

LAST MODE- tryb do pomiaru na dużym dystansie, idealny do namierzania małego celu za grupą dużych obiektów np. zwierzyny za drzewami, skałami itp.

LOS (The Line od Sight) - specjalny tryb pomiaru przeznaczony dla strzelców long shot, którzy strzelają na dystansach powyżej 457 metrów (500 jardów) w terenie o nachyleniu większym niż 15 stopni, korzystających z tabel, kalkulatorów lub aplikacji balistycznych korygujących opad pocisku. Pomiar zasięgu w trybie LOS mierzony jest bez poprawki balistycznej na nachylenie terenu. Większość aplikacji i kalkulatorów balistycznych zapewnia niezależną korektę nachylenia dla opadu pocisku, dlatego wymagają wskazania rzeczywistego dystansu. Podczas strzelania na długim dystansie w stromym terenie tryb LOS umożliwia obliczania korekty pocisku na wiatr ze znacznie wyższą dokładnością niż przy użyciu pomiaru HCD.

HCD-  to podstawowy tryb, używanym w strzelectwie i łucznictwie. Pomiar wyraża rzeczywistą odległość do celu znajdującego się na tej samej płaszczyźnie co strzelec. Wyświetlana odległość HCD jest korygowana o kąt strzału i nie wymaga dodatkowych poprawek przez strzelca. Zastosowania trybu HCD:

  • strzelanie z karabinu na równym podłożu na dowolnym dystansie
  • strzelanie z karabinu na dystansie do 640 m (800 jardów) w terenie o łagodnym nachyleniu (mniejszym niż 15 stopni)
  • strzelanie z karabinu do odległości 366 m (400 jardów) w terenie o umiarkowanym nachyleniu (od 15 do 30 stopni)
  • strzelectwo łucznicze

DANE TECHNICZNE:

Kątowe pole widzenia [°]
7
Liniowe pole widzenia na 1000 m [m]
122,2
Maks. zasięg pomiaru [m]
1280
Min. zasięg pomiaru [m]
4,5
Odległość od oka [mm]
16
Powiększenie [×]
5
Długość całkowita [mm]
102
Średnica obiektywu [mm]
21
Szerokość [mm]
33
Wysokość całkowita [mm]
73
Elementy zestawu dalmierza
bateria CR2,
rzep do mocowania,
smycz na nadgarstek,
miękkie etui,
pasek na szyję,
ściereczka do czyszczenia optyki
Okres gwarancyjny
Dożywotnia gwarancja VIP* firmy Vortex Optics
Producent
Vortex Optics, USA

Podobneprodukty