Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 246 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 246 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 49,20 zł.


24611

Producent: Levenhuk

Nowy produkt

2 469,00 zł

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B
Obrotowa głowica dwuokularowa: 4 obiektywy. Powiększenie: 40-2000x. Wbudowany kondensor ciemnego pola

Mikroskop pozwala na prowadzenie obserwacji z wykorzystaniem metody zarówno jasnego, jak i ciemnego pola. Model Levenhuk 850B jest mikroskopem dwuokularowym, który znajduje idealne zastosowanie w badaniach z dziedziny biochemii, patoanatomii, cytologii, hematologii, urologii, dermatologii, biologii i ogólnych badań klinicznych prowadzonych w dowolnej placówce medycznej.

Obrotowa głowica dwuokularowa, w którą mikroskop jest wyposażony, pozwala na wybór jednego z czterech obiektywów. Obrót głowicy jest możliwy w zakresie 360 stopni oraz można ją nachylić pod kątem 30 stopni. W mikroskopie zastosowano klasyczny układ oświetlenia według Koehlera z możliwością regulacji diafragmy pola i aperturowej.

Regulacja ostrości posiada dwa pokrętła i jest możliwa w dwóch zakresach: precyzyjnej oraz zgrubnej regulacji ostrości. Regulacji stolika w pionie względem obserwowanego obiektu umożliwia dokładne ustawienie ostrości. Stolika o wymiarach 140x155 mm można regulować zarówno w poziomie jak i w pionie a mechanizm ustawiania ostrości oraz stolik poruszają się płynnie, bez luzów i szarpnięć. Zakres regulacji wynosi 25 mm w przypadku regulacji zgrubnej i 0,002 mm w przypadku regulacji precyzyjnej.

Mikroskop jest wyposażony w system oświetlenia, który stanowi lampa halogenowa 6 V/20 W z możliwością płynnej regulacji jasności.

Mikroskop jest również wyposażony w kondensor ciemnego pola, który jest używany, gdy kondensor Abbego jest uniesiony. Aktywacja kondensora odbywa się poprzez obracanie pierścienia oświetlacza w lewo, aż uzyskamy pożądany efekt. Obroty pierścienia w prawo powracają do jasnego pola. Obserwacja w świetle przechodzącym metodą ciemnego pola stosuje się w badaniach przezroczystych obiektów, które są niewidoczne przy wykorzystaniu metody jasnego pola. Ta metoda jest powszechnie stosowana na przykład podczas unikalnej metody badania krwi znanej pod nazwą hemoscanning.

Informacje na temat metody ciemnego pola:
Gdy światło wychodzi z kondensora, promienie głównej wiązki nie zmieniają kierunku podczas przechodzenia przez przezroczystą próbkę i w rezultacie powstaje wiązka w kształcie pustego stożka, która nie dociera do obiektu (znajdującego się pośrodku stożka).

Niewielka część promieni rozproszonych do postaci stożka za sprawą mikrocząsteczek próbki przechodzi przez obiekt tworząc obserwowany obraz. Efektem jest widoczność jasnych elementów próbki na ciemnym tle a współczynnik załamania światła elementów próbki jest inny niż otoczenia. W przypadku większych cząsteczek widoczne są tylko jaśniejsze krawędzie rozpraszające promienie świetlne.

Uwaga: Należy pamiętać, że urządzenie jest przystosowane do pracy z napięciem 220 - 240 V. Napięcie takie jest stosowane w większości krajów Unii Europejskiej. Gdyby zaszła potrzeba używania mikroskopu pod innym napięciem, konieczne jest zastosowanie przetwornika napięciowego.

Mikroskop dwuokularowy Levenhuk 850B jest kompatybilny z aparatami cyfrowymi Levenhuk C NG. Aparaty te instaluje się w tubusie okularu, w miejsce okularu. Mikroskop i aparat nie stanowią kompletu, są sprzedawane osobno.

Do mikroskopu dołączono dwa elementy służące do połączenia go z aparatem cyfrowym: pierścień pośredni oraz kolejne przedłużenie. W celu uzyskania lepszej ostrości zalecane jest używanie tych akcesoriów z obiektywami krótkoogniskowymi.

Okulary dwa, szerokie pole widzenia PLAN WF 10x, PLAN WF 20x
Material ukladu optycznego Szkło
Powloka soczewek wielowarstwowa powloka
Powiększenie, x 40-2000
Głowica dwuokularowa
Rewolwer 4 obiektywy
Kondensor Abbego N.A. 1,25 z wysokiej klasy diafragmą irysową, kondensor ciemnego pola
Oświetlenie lampa halogenowa 6 V/20 W, regulowana jasność
Regulacja ostrości precyzyjna – 0,002 mm, zgrubna – 25 mm
Źródło zasilania kabel zasilający (220 V)
Zakres ruchu stolika, z użyciem mechanizmu ustawiania ostrości, mm X-Y
Wymiary stolika, mm 140x155, z możliwością regulacji
Regulacja dioptrii okularu ±5
Rozstaw okularów (IPD), mm 55-75
Soczewki obiektywowe PLAN WF 4x, 10x, 40x, 100x (zanurzenie w olejku)
Powłoka soczewek pełna

Podobneprodukty