Teleskop Bresser MESSIER MC-127 127/1900 OTA

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 155 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 155 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 31,00 zł.


BRTL48271900

Producent: Bresser

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 551,00 zł

Teleskop Messier MC-127/1900 to doskonały teleskop zapewniający perfekcyjne warunki do rozpoczęcia przygody z astronomią. Ten mobilny o pokaźnej ogniskowej teleskop to doskonały wybór dla miłośników astronomii, których zainteresowania koncentrują się na obserwacjach księżyca i planet.

Doskonała uniwersalna konstrukcja wykorzystująca zalety zarówno reflektorów jak i refraktorówzapewnia, że jest to także instrumentdo obserwacji odległych obiektów o małej jasności oraz do astrofotografii. Teleskopy wyposażone w ten system optyczny są także z powodzeniem wykorzystywane do obserwacji naziemnych orazjako obiektywy fotograficzne.

Najlepszy katadioptryczny projekt układu optycznego typu Maksutov-Cassegrain zapewnia ostre, klarowne, wysoko kontrastowe obrazy o szerokim polu widzenia. Układ optyczny teleskopu zestawiono ze sferycznego lustra z soczewką meniskową, zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku kierującego obraz do okularu. Teleskop charakteryzuje się zredukowaną komą oraz jedynie resztkową aberracją chromatyczną.

Zamknięta konstrukcja tubusu ogranicza występowanie prądów powietrza obniżających ostrość oraz chroniąc zwierciadła przed zakurzeniem.

Teleskop doskonale nadaje się do zastosowania na rożnych typach montaży zarówno paralaktycznych jak i azymutalnych o dostosowanej do wagi teleskopu nośności.

Podstawowe właściwości.

Układ optyczny:
- katadioptryczna konstrukcja wykorzystująca zalety reflektorów i refraktorów
- zamknięta konstrukcja zapewnia trwałość układu optycznego

Mocowanie układu optycznego:
- dovetail wyposażony w szynę ze stali nierdzewnej zapewniającej pewne mocowanie tubusu w głowicy montażu i zwiększające trwałość dovetaila

Wyciąg okularowy:
- rozmiar 1,25"
- wysoka czułość i precyzja ogniskowania

Wyposażenie:

Wyciąg okularowy – 1¼”
Nasadka kątowa lustrzana 90o(1¼”)
Okular - SPL-26 mm (1¼”)
Lunetka celownicza – Red Dot Finder
Obrotowa mapa nieba
Płyta CD z mapą nieba

Średnica 91 do 180mm
System optyczny Maksutov-Cassegrain
Średnica [mm] 127
Ogniskowa [mm] 1900
Światłosiła powyżej 9,1
Zdolność rozdzielcza ["] 1,10
Powiększenie wynikające z wyposażenia 73x
Powiększenie użyteczne maksymalne 250x
Kolor tubusu biały
Masa [kg] 3,5
Ogniskowa powyżej 1501mm
Typ montażu Tubus optyczny bez montażu (OTA)
Długość całkowita, mm 340