Teleskop Bresser Messier MC-102 102/1400 OTA

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 87 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 87 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 17,40 zł.


BRTL48101400

Producent: Bresser

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

872,00 zł

Teleskop Messier MC-102/1400 to doskonały zapewniający perfekcyjne warunki do rozpoczęcia przygody z astronomią. Ten mobilny o pokaźnej ogniskowej teleskop to doskonały wybór dla miłośników astronomii, których zainteresowania koncentrują się na obserwacjach księżyca i planet.

Doskonała uniwersalna konstrukcja wykorzystująca zalety zarówno reflektorów jak i refraktorówzapewnia, że jest to także instrumentdo obserwacji odległych obiektów o małej jasności oraz do astrofotografii. Teleskopy wyposażone w ten system optyczny są także z powodzeniem wykorzystywane do obserwacji naziemnych orazjako obiektywy fotograficzne.

Najlepszy katadioptryczny projekt układu optycznego typu Maksutov-Cassegrain zapewnia ostre, klarowne, wysoko kontrastowe obrazy o szerokim polu widzenia. Układ optyczny teleskopu zestawiono ze sferycznego lustra z soczewką meniskową, zwierciadła wtórnego umieszczonego na wewnętrznej części menisku kierującego obraz do okularu. Teleskop charakteryzuje się zredukowaną komą oraz jedynie resztkową aberracją chromatyczną.

Zamknięta konstrukcja tubusu ogranicza występowanie prądów powietrza obniżających ostrość oraz chroniąc zwierciadła przed zakurzeniem.

Teleskop doskonale nadaje się do zastosowania na rożnych typach montaży zarówno paralaktycznych jak i azymutalnych o dostosowanej do wagi teleskopu nośności.

Wyposażenie:
Wyciąg okularowy – 1¼”
Nasadka kątowa lustrzana 90o(1¼”)
Okular - SPL-26 mm (1¼”)
Lunetka celownicza – Red Dot Finder
Obrotowa mapa nieba
Płyta CD z mapą nieba

Średnica 91 do 180mm
System optyczny Maksutov-Cassegrain
Średnica [mm] 102
Ogniskowa [mm] 1400
Światłosiła powyżej 9,1
Zdolność rozdzielcza ["] 1,37
Powiększenie wynikające z wyposażenia 53x
Powiększenie użyteczne maksymalne 200x
Kolor tubusu biały
Masa [kg] 2
Ogniskowa 901 do 1500mm
Typ montażu Tubus optyczny bez montażu (OTA)
Długość całkowita, mm 290