Filtr słoneczny Levenhuk dla teleskopów zwierciadlanych 130 mm

Kupując teraz ten produkt otrzymasz 14 punktów lojalnościowych. Twój koszyk wyniesie 14 punktów lojalnościowych które mogą być zamienione na jeden bon o wartości 2,80 zł.


68244

Producent: Levenhuk

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

147,00 zł

Filtr słoneczny Levenhuk dla teleskopów zwierciadlanych 130 mm
Pełnoaperturowy filtr słoneczny do bezpiecznej obserwacji Słońca: 116/129/166 mm

Jeśli jesteś początkującym astronomem, pamiętaj, że filtr słoneczny jest niezbędnym elementem Twojego zestawu akcesoriów! Filtr słoneczny Levenhuk do teleskopów zwierciadlanych 130 mm zapewni Ci pełną ochronę podczas obserwacji Słońca. Odbija on szkodliwe promieniowanie, obniża poziom jasności obrazu i gwarantuje komfort użytkowania teleskopu nawet przez długi czas.

Filtr słoneczny Levenhuk do teleskopów zwierciadlanych 130 mm wykonany jest ze specjalnej niemieckiej folii Planetarium AstroSolar Visual. Jej idealnie gładka powierzchnia gwarantuje obraz o tej samej jakości i wyrazistości co filtry szklane o równoległej płaszczyźnie. Z pomocą tego filtra będziesz mógł obserwować nie tylko plamy na Słońcu, ale także słoneczne granule i flokuły.

Przy wyborze filtra słonecznego należy kierować się przede wszystkim średnicą tubusu teleskopu, a nie jego aperturą lub konstrukcją optyczną. Przed zakupem tego filtra zmierz swój teleskop i porównaj wyniki pomiarów z wartościami przedstawionymi w tabeli z danymi technicznymi. Sprawdź wewnętrzną średnicę filtra, jeśli ma on zakrywać wierzch tubusu, lub jego zewnętrzną średnicę, jeśli ma być umieszczony w tubusie.

OSTROŻNIE! Nigdy nie wolno kierować teleskopu ani celownicy na słońce bez nałożenia profesjonalnego fltra słonecznego.

Gęstość optyczna 5.0
Apertura filtra (średnica folii), mm 116
Średnica wewnętrzna, mm 129
Średnica zewnętrzna, mm 166